Více o mně

Jmenuji se Kristýna. Ve svém životě se cítím naplněná a šťastná. Vědomě se rozhoduji, jak vedu svou domácnost, kde nakupuji a co zdravého uvařím. Cítím se krásně ve svém těle a jsem si dobře vědoma síly své ženské energie.

Říkám si PureEarthWoman.

Pure – jako čistá, protože se mi podařilo ve svém životě najít cestu zpět k přírodě, ke zdravému jídlu, čisté kosmetice a ekologické domácnosti.

Earth – jako země, protože vnímám sílu matky země a je mi na mé cestě životem velkou inspirací.

Woman, protože ženou jsem a jsem jí velmi ráda.

Co bylo dřív


Ne vždy
jsem se ale cítila tak naplněná a šťastná jako teď. Ačkoliv štíhlá, neměla ráda své tělo, chtěla jsem být vyšší a mít užší pas. Cítila jsem se méněcenná a nikdy ne dost dobrá, ačkoliv jsem úspěšně ukončila třeba magisterské studium nebo studovala v zahraničí. Chtěla jsem od života něco víc, ale nevěděla jsem, co přesně to je nebo kde to hledat. 

Lásku sama k sobě jsem hledala v partnerech, myslela jsem si, že mi ji dají. Tak jako jsem jim dávala lásku já. Ve svém cílevědomém plánování v běžném životě jsem nikdy nezahrnovala čas pro sebe, pro svou vnitřní ženu, která by chtěla tancovat životem a radovat se z každého okamžiku. Potřeby své vnitřní ženy jsem zanedbávala.

Vždy jsem obdivovala přírodu. Když mi bylo ouvej, utíkala jsem ven a sledovala krajinu. Vnímala jsem sílu přírody a to, jak ji občas lidé vnímají jako něco samozřejmého. Chtěla jsem se k ní chovat hezky a nějak se jí odvděčit, ale tušila jsem, že třídění odpadu je jen začátek a vůbec to není řešení. 

Přála jsem si zdravě jíst a vařit, ale nevěděla jsem, jakou cestou se vydat. Informace o tom, co je zdravé, se na mě valily z každé strany.

Tak by se dal shrnout můj život, jako hledání.


Ráda bych vám řekla, kdy zlom v mém životě nastal, ale nebyl to jeden moment. Byla to řada po sobě jdoucích klíčových momentů.

V první řadě jsem si uvědomila svou vlastní hodnotu. Přispěl k tomu i bývalý přítel, který mě uhodil. Najednou se ve mě nahromadilo obrovské množství životní energie. Tato energie dala základ mé sebelásce a hlavně tomu, abych už nikdy nic takového nenechala dopustit. Začala jsem se mít konečně bezpodmínečně ráda.

Další uvědomění přišlo díky mému studiu Montessori pedagogiky a mnoha dalších inspirativních zdrojů zaměřených na vedení ekologicky šetrné domácnosti.

Všechno mi začalo dávat smysl. Uvědomila jsem si, jak mě má cesta naplňuje a baví a možná právě proto inspiruje mé okolí. Rozhodla jsem se ji sdílet na těchto stránkách. Napsala jsem shrnutí své cesty zcela bez obalu.

12 základních pilířů mého bezodpadového života je právě pro vás ke stažení jako e-book.

E-book obsahuje 12 základních kapitol pro vedení domácnosti s minimem odpadu a maximem radosti. Najdete v něm tipy na nakupování, zdravé vaření, úklid domácnosti, přírodní kosmetiku a mnoho dalšího. Především je o tom, jak vést domácnost tak, abychom přírodu co nejméně zatěžovali. 

To, jakou péči věnujeme našemu domovu, se odráží v péči o nás a péči o přírodu. A právě toto kouzelné propojení mě naplňuje a nyní zvu vás, abyste ho se mnou objevili a prohlubovali. 

Mám zájem o e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu.