Domácnost,  Různé

Náš projekt Ford aneb Přestavba dodávky

Příběh začíná, držte si klobouky! Manžel začal trávit více času v Americe a tak přemýšlel o koupi auta. No a když už auto, tak ať má nějaké praktické využití. Takže dodávka. No a s dodávkou se zrodil projekt, na kterém teď společně pracujeme. Přestavba na obytný vůz s myšlenkou naprosté svobody.

Velkou část přestavby dělal manžel sám. Z auta vyndal sedačky, vymyslel rozmístění nádob na vodu a na plyn, ledničky, trouby, topení, solárního panelu, ventilace a nouzového záchodu. Špatně se to představuje? Nebojte, bude foto.

Postavil konstruci a nádobu na vodu pečlivě zaizoloval. Plyn je pod autem, stejně tak velké baterie. Postel vymyslel na panty, aby se dala odklopit v případě převozu kol nebo něčeho většího.

Já přicházím ve fázi zkrášlování.

Na holé stropy jsem pečlivě nalepila izolaci v podobě karimatek na jógu. Obložili jsme strop dřevem, ale mysleli jsme na otvory pro světýlka. Pokračovali jsme izolací a obložením stěn a skříněk vedle postele. Skříňky, to byl trochu kumšt, aby se daly zavírat, otevírat a aby obložení sedělo přesně na milimetr. Ufff. 

Přesnost nebyla jedniná věc, která nám dala zabrat. Od začátku jsme si taky nesedli s naší plynovou ledničkou. Někdy chladila příliš a někdy nechadila dostatečně. Trvalo nám to dlouho, ale nakonec znělo rozhodnutí jasně, pryč s věcí, která nám akorát přidělává starosti. Abychom ledničku vyndali, museli jsme se vrhnout do bourání a rozebírání už hotové stěny.

Někdy člověk musí udělat krok zpět a podívat se z nadhledu, aby objevil nové a lepší řešení.

Ještě nejsme hotovi, ale už teď jsme pyšní na naše výsledky, posuďte je sami… Pokračování našeho budování je zde.

Pureearthwoman

Jsem montessori učitelka a žena obdivující přírodu a mou vášní je vedení ekologicky šetrné domácnosti. Už několik let provádím ve svém životě i domově změny tak, abych žila naplněný život s co nejmenší zátěží pro přírodu. 

Napsala jsem e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu. Své zkušenosti ráda předávám a sdílím s ostatními způsob, jak tyto změny mohou být radostné a jednoduše aplikovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

53 − forty seven =