Domácnost,  Různé

Náš projekt Ford II aneb Přestavba dodávky

Je na čase přiblížit vám další události našeho malého budování, první díl je zde. Když jsme se na to vrhli v březnu, říkali jsme si, že do půlky dubna jsme hotoví. Chci jen naznačit, že pokud se jednou pro budování malé dodávky rozhodnete taky, počítejte, že vám to zabere více času, než si plánujete. 

Po doslova vykuchání naší původní lednice, jsme objednali novou. Dali jsme na doporučení pána s potřebami pro lodě a zvolili menší šuplíkovou ledničku na eletřinu značky Dometic. To ale také znamenalo objednání ještě jednoho solárního panelu na střechu, abychom lednici uživili.

Manžel se také rozhodl cestování a práci na autě co nejvíce zpříjemnit, a tak zapojil speciální hudební aparaturu a namontoval repráčky. Řeknu vám, tolik tlačítek co teď máme v autě, to je pro mě hotová věda. 

Kolem nové lednice jsme tedy udělali zcela nové police a skříňky. A dokončili taky naši kuchyňskou linku poslední skříňkou na odpadkový koš.

Natankovali jsme vodu do nádrží, takže už můžu vesele umývat nádobí v našem krásném umyvadle. 

Nejkrásnější část

Tak a teď přichází tak nejkrásnější část. Naše podlaha. Trvali jsme na tom, aby byla z pravého dřeva. I když nám v obchodech s podlahou tvrdili, že plovoucí podlahy lepené lepidly mají nějaké super certifikáty, kdo vám může zaručit, že se při vyšších teplotách něco do vzduchu neuvolňuje? Zvlášť v autě, kde se vzduch tolik nehýbe a je to malý prostor. Zvolili jsme tedy dřevěnou podlahu z masivu, která byla ve výprodeji, měli totiž poslední tři krabice.

Můj manžel je technicky založený, takže do auta namontoval ještě sadu kontrolních panelů.  

A posledním důležitým detailem byly záclonky a krytky na světýlka v podobném provedení.

Z přeměny jsme unešení! Najednou je to opravdu domeček na kolečkách. Jak se vám líbí?

Video o našem obytňáku najdete na YouTube :).

S nadšením vaše

Pureearthwoman

Jsem montessori učitelka a žena obdivující přírodu a mou vášní je vedení ekologicky šetrné domácnosti. Už několik let provádím ve svém životě i domově změny tak, abych žila naplněný život s co nejmenší zátěží pro přírodu. 

Napsala jsem e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu. Své zkušenosti ráda předávám a sdílím s ostatními způsob, jak tyto změny mohou být radostné a jednoduše aplikovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− 4 = one