Kosmetika,  Pro ženy

Jak na přirozené a přírodní líčení

aneb obličej na obličej před odchodem z domu

Mám ráda věci jednoduché. Ráda se cítím krásně, ráda se krášlím a zároveň vím, že pravá krása vychází zevnitř. Jenže všechno se vším souvisí. Všímám si, že pokud se na sebe dívám v zrcadle, mluvím k sobě, směju se na sebe a přetřu si rty balzámem, tak se cítím krásnější. Nezáleží tedy tolik na produtech, jako na lásce, kterou si dáváme. Někomu k tomu právě ty produkty pomáhájí.

Když si mažu rty, říkám tím: „Vy moje krásné rty, zasloužíte si pozornost.“

Nejsem žádný make-up artist, abych vám vysvětlila, jak se skvěle nalíčit. Je dokonce možné, že to ani neumím a moje dvě kamarádky znalé tohoto umění si budou ťukat na čelo. Nevadí. Nejsem placená za reklamu a produkty jsem si koupila za vlastní peníze. Používám je s radostí, za účelem hýčkání sama sebe a zvýraznění svých předností. 

 1. Tónovací krém od 100% Pure.

  Kosmetika této značky mi uchvátila tím, že k barvení používají pigmenty z ovoce nebo rostlin. Většina kosmetiky je veganská (neveganská je s použitím včelího vosku). Můj tónovací krém je ve skle. Nanáším ho prsty po hydratační péči. Líbí se mi, že vlastně není poznat, že na sobě mám vrstvu “make-upu”. Krásně sjednotí barvu mé pleti. Přestože jsem s výrobkem spokojená, chystám se v budoucnu vyzkoušet tónovací krém od české značky Cosm’etika.

 1. Tváře.

  Prášek z kakaa, skořice a se špetkou bílého jílu. Ne, nespletla jsem se a nepeču dort. Pomocí tří ingrediencí si jednoduše namícháte odstín, který potřebujete. Skořice je navíc antibakteriální. Protože mám smíšenou pleť se sklonem vytvářet neplechy, přidání skořice a bílého jílu jí prospívá. Pomocí štětce pudr nanesu na čelo a tváře. A pak si užívám vůni kakaa.

 1. Korektor.

  Používám korektor od značky Elate. Pořídila jsem ho v Americe a jsem s ním spokojená. Překrývám jím především pupínky. Jo, ve svých letech pupínky, ale co naděláš. Chci o ně taky s láskou pečovat. 

 1. Růž.

  Momentálně mám rtěnku a tvářenku v jednom od značky Han. Rtěnku používám občas, stejně tak tvářenku. Tak je fajn tohle občasné použití vyřešit jedním produktem. Jen škoda, že je v plastu. Určitě budu při příštím nákupu uvažovat o jiném řešení.  1. Tužka na oči od 100% Pure.

  Tužka je dvoubarevná, šampaň a čokoláda. Aby mé oči lépe vynikly, většinou si ztmavím jenom koutek oka. Pokud se chystám na ples, svatbu nebo důležitou schůzku, pohraji si více s barvami.

 1. Řasenka.

  Řasenka je asi nejčastěji používaná stálice. V minulosti jsem měla řasenku od Alverde, Lavery, Zuii a momentálně mám čokoládovou od 100% Pure. Nádhedně voní. Občas musím zkontrolovat, zda se mi trochu nerozmazala. To se mi ale stává se všemi přírodními řasenkami po celodenním maratonu.

A to je všechno. Jaký je váš oblíbený krášlící produkt? Bez čeho nevyjdete z domu?

Zajímá vás, proč vlastně používám veganskou kosmetiku nebo jak si kosmetiku vybírám a nakupuji?

Za přirozenou krásnu 

Pureeartwoman

Jsem montessori učitelka a žena obdivující přírodu a mou vášní je vedení ekologicky šetrné domácnosti. Už několik let provádím ve svém životě i domově změny tak, abych žila naplněný život s co nejmenší zátěží pro přírodu. 

Napsala jsem e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu. Své zkušenosti ráda předávám a sdílím s ostatními způsob, jak tyto změny mohou být radostné a jednoduše aplikovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

68 + = seventy eight