Kosmetika

Kosmetika roku 2019

Když jsem začínala používat přírodní kosmetiku, hodně mě bavilo sledovat, co používají ostatní a zjišťovat, jaké značky se jim osvědčily. Pořád samozřejmě platí, že každý jsme jiný a může nám sedět něco úplně jiného. Vždy se ale hodí trochu nakouknout pod pokličku.

No a protože můj leden byl plný pohody a hibernace, ke shrnutí mnou koupené kosmetiky v roce 2019 se dostávám až teď. Pokud některé z produktů znáte, klidně komentujte. Budu jen ráda. Snad i vám moje zkušenosti pomohou.

Šampony

V roce 2019 jsem vyzkoušela tyto tuhé šampony:

Elema – český přírodní šampon, který je dokonce raw. Tedy vyrábí se do 42°C. Moc mi seděl, vlasy po něm byly nádherně voňavé a nebyl třeba už žádný oplach.

Naturinka – opět česká značka, šampon je mýdlový a musím říci, že moje vlasy po něm byly takové trochu těžké. Používala jsem potom kondicionér od Caltha, který jsem si stočila v obchodě na váhu.

Candy Soap – tento šampon jsme si zamilovali. Česká výroba a nadýchané vlasy. Ještě pro vás testuji, jak dlouho nám vydrží :).

Deodoranty

Osvědčil se mi deodorant od Biorythme a koupila jsem si naháče, tedy tubičku, kterou vložím do plastového aplikátoru (z minulého nákupu). Funguje skvěle, akorát je v něm včelí vosk a proto jsem se začala poohlížet po novém.

Proč? Nejsem si jistá původem včelího vosku a vždy mě zajímá, jestli včely nejsou nějakým způsobem zneužity a včelař k nim má hezký vztah. Při velkém množství vyrobených deodorantů to pak z mého pohledu lze těžko ohlídat.

Ponio – deodorant slovenské výroby v papírovém obalu, který je tím pádem plně kompostovatelný. Zatím mi funguje skvěle a mohu jen doporučit.

Krémy a oleje

Mandlový olej – na pleť jsem začala používat mandlový olej, který si kupuji stáčený v obchodě na váhu.

Naturinka – Levandulový krém – příjemný krém, který jsme využili hlavně v létě na popraskané paty z bosého pobíhaní okolo. Miluji tu vůni. Obal navíc můžete vrátit. V zimě ho používám i na ruce.

Navia – slovenská značka, která má prostě vyňuňané produkty. Tak jsem neodolala a mám jejich voňavý olej na prohřátí a hloubkový detox.

Dr. Hauska – krém na ruce. Chtěla jsem moc vyzkoušet, proč je tato kosmetika vyráběná v Německu tolik opěvovaná. Složení není úplně ideální (voda na prvním místě, včelí vosk, dokonce laktóza). Impulzivní nakupování to bylo, každopádně musím říct, že je fakt příjemný.

Mýdla

Upřímně vám můžu říct, že na mýdle asi nepoznám, zda je lepší nebo horší. Pění a voní a cítím se po použití čistá :). Každopádně použili jsme Elema, Caltha a Naturinka a chystám se vyzkoušet Almara Soap, které jsme dostali k Vánocům a upřímně mě dostávájí svými barvami.

Zubní pasta

Zubní pastu kupujeme na váhu od české značky Caltha a také jednu vyrábím. Používám je pak podle toho, na kterou mám chuť.

Make-up

BB cream od Cosm’etika – jak říká moje kamarádka, složení není až tak čisté. Každopádně službu mi tento český krém udělal velikou, je lehký, není téměř vidět, ani cítit. Když se natřu a přepudruji kakaem, můžu vyrazit z domu.

Ere Perez bronzer – tento bronzer má moc příjemnou vůni. Je to můj první bronzer vůbec, takže nedokážu srovnat, co umí jiné bronzery. Není vyrobený v Čechách, oceňuji složení a filozofii firmy, která je CO2 neutrální.

Řasenka Ere Perez – za mě super. Mám odstín hnědé a jsem s ní spokojená. Obsahuje včelí vosk, takže budu do budoucna hledat i jinou variantu.

Růž na tváře 100% Pure – Tato značka je mojí srdcovou záležitostí, protože se mi líbí i příběh zakladatelky a fakt, že používají jen pigmenty z rostlin a plodů. A tvářičky dělá pěkně růžové :).

Lak na nehty Glosswork – tento lak na nehty je 9 free – neboli bez devíti nebezpečných přísad, které běžné laky na nehty obsahují.

Tý jo, tak seznam nakonec docela dlouhý. Nebo se mi to zdá?

Vyhledávač ingrediencí

Každopádně budu moc ráda, když vám článek pomůže při výběru. Pokud si nevíte rady s nějakou ingrediencí, doporučuji použít tento vyhledáváč na stránkách BIOOO.CZ. Napíšete, jak se ingredience jmenuje a vyjede vám, jestli je přírodní nebo ne.

Nenechte se ošálit reklamními slogany nebo prodejkyní, která bude vždy tvrdit, že složení je přírodní. Taky jsem se už nechala nachytat :).

Přeji vám šťastnou ruku při výběru a těším se na vaše komentáře.

Propojená

Jsem montessori učitelka a žena obdivující přírodu a mou vášní je vedení ekologicky šetrné domácnosti. Už několik let provádím ve svém životě i domově změny tak, abych žila naplněný život s co nejmenší zátěží pro přírodu. 

Napsala jsem e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu. Své zkušenosti ráda předávám a sdílím s ostatními způsob, jak tyto změny mohou být radostné a jednoduše aplikovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

× five = forty five