Kosmetika

Bezobalová zubní pasta

Jedna z věcí, která mě hodně fascinovala, byla, když jsem viděla první video na výrobu zubní pasty. Vždycky jsem si myslela, že je to velká alchymie, aby přece ty zoubky byly co nejzdravější. A nakonec je to vše o pár ingrediencích a hlavně, a to především, mechanické práci. Tedy o našich poctivých pohybech kartáčkem. 

Za dobu své bezodpadové kariéry jsem vyzkoušela různé kombinace a tohle jsou mé dva nej recepty na pomocníky při čistění zubů. Bezodpadové jsou pasty proto, že lze sehnat základní ingredience na váhu.

Zubní pasta s kokosovým olejem

6 lžic kokosového oleje

1 lžíce jedlé sody

špetka himalájské soli (nemusí být)

3-5 kapek esenciálního oleje (citron, pomeranč nebo třeba máta)

Co s tím?

Ingredience smícháme a pak používáme přímo na kartáček. Já pastu vždy uchovávám ve skle, protože se plasty úplně nesnesou s některými esenciálními oleji a mohou plastový obal narušovat. Olej jako takový je velmi prospěšný, hned po probuzení v tomto případě na sebe v ústech nabalí spoustu toxinů, které tělo celou noc vylučovalo. 

Zubní prášek s jílem

3 lžíce bílého jílu – Bentonite Clay (nebo případně zeleného jílu)

1 lžíce xylitolu 

1/2 malé lžičky jedlé sody (doporučuji koupit ve zdravé výživě nebo bezobalových obchodech)

1 lžíce skořice nebo hřebíčku (není nutné)

1/2 lžičky himalájské soli

3 kapky esenciálního oleje (dle výběru)

Po čase jsem měla chuť na změnu a pátrala jsem po pastě bez kokosového oleje. Tenhle prášek byl jasná volba, protože jíl využívám také na pleť a někdy na vlasy. Navíc jsem příjemně překvapena pozitivními účinky xylitolu na zuby a ústní dutinu.

A to je vše. V jednoduchosti je krása. Čištění s práškem mě momentálně baví ze všeho nejvíce, protože mi pomáhá odstraňovat i drobné tmavé skvrny z mých zubů.

Pokud vás zajímá, jakou další kosmetiku používám, seznam najdete zde v dalším článku. Možná i znáte ten pocit, že si chcete jít koupit nějakou přírodní kosmetiku a ne a ne se odhodlat a nakonec vás nabídka v obchodě zahltí, v tom případě doporučuji přečíst mé tipy, jak vybírat opravdu přírodní kosmetiku.

Přeji příjemné tvoření a krásný čas

PureEarthWoman


Jsem montessori učitelka a žena obdivující přírodu a mou vášní je vedení ekologicky šetrné domácnosti. Už několik let provádím ve svém životě i domově změny tak, abych žila naplněný život s co nejmenší zátěží pro přírodu. 

Napsala jsem e-book 12 pilířů bezodpadového života aneb Jak s úsměvem a lehkostí produkovat méně odpadu. Své zkušenosti ráda předávám a sdílím s ostatními způsob, jak tyto změny mohou být radostné a jednoduše aplikovatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

− one = 6